Destiny is not a matter of chance, it is a matter of choice.

Ľudia / Michaela Královičová

Michaela Kralovičová

Partner
linkedinpng


Obchod ma zaujímal už od detstva. Inšpiráciou mi bol otec, ktorý mal vlastnú firmu, v ktorej som sa učila základom obchodnej praxe. Po skončení obchodnej akadémie som študovala medzinárodný obchod na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Počas štúdia som absolvovala viaceré študijné pobyty (napríklad v Rakúsku, Thajsku, či Číne). Už vtedy som si uvedomila trhový potenciál a inovačnú kapacitu Ázie ako regiónu. Čína ma zaujala natoľko, že som počas doktorandského štúdia venovala 3 roky výskumu jej zahraničnoobchodnej expanzie a vyplývajúcich obchodných príležitostí pre európske firmy. Jeden rok som strávila výskumom na renomovanej čínskej univerzite Fudan University. Aktívne ovládam čínsky jazyk a zúročujem ho pri hľadaní obchodných príležitostí pre slovenských importérov a poskytovaní poradenstva ohľadom tvorby biznis stratégie pre slovenských exportérov.

Vo Wanderer Capital pôsobím ako Partner. K projektu som sa pridala kvôli tomu, že sa rada učím nové veci, spoznávam inšpiratívnych ľudí a fascinuje ma dynamika startupovej scény. Vždy ma fascinovalo sledovať ako startupy dokázali neoblomným snažením vytvoriť technologické riešenia, ktorými navždy zmenili spôsob akým vykonávame naše dennodenné aktivity a aj pohľad ľudí na svet. Wanderer Capital mi dáva možnosť byť súčasťou jedinečných projektov, ktoré majú potenciál zmeniť svet a tým aj sledovať technologickú revolúciu z predného radu a aktívne sa na nej podieľať. Na projekte mi imponuje to, že nakoľko je jediný na Slovensku investujúci do startupov v rannom štádiu, umožňuje mi pozorovať a kultivovať úžasné biznis nápady hneď od ich počiatku.

Vo Wanderer Capital zabezpečujem operatívnu komunikáciu so startupmi v našom portfóliu a starám sa o to aby naše projekty dosahovali stanovované ciele. Okrem toho, dokážem startupom prostredníctvom mojich ázijských kontaktov a znalosti ázijskej biznis kultúry zabezpečiť potrebné materiálne vstupy do ich tvorivého procesu. Pri vyberaní vhodnej EXIT stratégie viem tiež rozšíriť ponuku z tradičných trhov (západná Európa a USA) o potenciálnych kupcov z Číny, či iných ázijských krajín.